7 października uczniowie klas 0-3 wybrali się do filharmonii na koncert pt. „Podróże koziołka lubuskiego” w wykonaniu kapeli koźlarskiej „Kotkowiacy”.
Jest to zespół kontynuujący tradycję rodzinnego muzykowania w Regionie Kozła na pograniczu Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Zespół w swoim repertuarze posiada tradycyjną muzykę regionalną Regionu Kozła oraz opracowania muzyczne popularnych melodii z innych regionów Polski.
Podczas koncertu dzieci usłyszały najbardziej popularne pieśni tradycyjne, poznały zwyczaje regionalne, instrumenty, a także stroje regionalne. Dzieci mogły uczestniczyć w najbardziej popularnych tańcach i zabawach regionalnych prowadzonych przez lidera kapeli Jerzego Skrzypczaka.

Agnieszka Barczak & WK

fil