W dniu 01. 06. 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze uczniowie naszej szkoły rywalizowali w DRUŻYNOWYM WOJEWÓDZKIM TURNIEJU FINAŁOWYM "EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE" LUBUSKIE. Nasza drużyna w składzie: Antek Jabłoński (I szachownica), Wojtek Jabłoński (II szachownica), Szymona Marchewka (III szachownica), Hania Konieczek i Weronika Chaderek (IV szachownica),  pod opieką Pani Anny Brody – Karłyk wywalczyła 19 miejsce wśród 46 szkół podstawowych z całego województwa lubuskiego. Na podium za wynik indywidualny stanął Wojtek Jabłoński, który zdobył II miejsce na drugiej szachownicy, uzyskując komplet punktów: 6 zwycięstw z 6 partii. Nasza drużyna była jedną z najmłodszych, dlatego udział w drużynowych mistrzostwach szachowych w przyszłości wygląda obiecująco.

Autor tekstu: Anna Broda – Karłyk