Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu plastycznego „Jestem Eko”. Z tej okazji odwiedzili wczoraj Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Nagrody i dyplomy za najlepsze prace wręczył Zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Wojciech Konopczyński. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców była możliwość odwiedzenia Inspektoratu wraz z całą swoją klasą. Stasiowi Zidkowi (I miejsce w I kategorii wiekowej) podczas wizyty w WIOŚ towarzyszyli uczniowie klasy 2 e. Przygotowano szereg atrakcji, nawiązujących do specyfiki codziennej pracy Inspekcji Ochrony Środowiska. Prawdziwą radość wywołał konkurs na najgłośniejszy okrzyk. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki – rekordzistka Martyna z klasy 2 e wykrzyczała ponad 135 dB! Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie laboratorium, połączone z prezentacją i udziałem w spektakularnych eksperymentach chemicznych. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. niesamowitą „burzę w próbówce” i „chemiczny wulkan”oraz samodzielnie przetestować pH cieczy za pomocą papierków lakmusowych. Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich była możliwość podejrzenia codziennej pracy biologów. Dzięki mikroskopom dzieci „na własne oczy” przekonały się, co kryje w sobie woda lubuskich rzek i jezior. Konkurs plastyczny zorganizowany został przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze z okazji tegorocznego Dnia Ochrony Środowiska, obchodzonego na całym świecie 5 czerwca.

Oto laureaci konkursu:

Stanisław Zidek, klasa II e: I miejsce w I kategorii wiekowej

Maciej Szostak, klasa III b, II miejsce w I kategorii wiekowej

Kornel Dydyna, klasa II e, III miejsce w I kategorii wiekowej

Agata Ksepko, klasa II e, wyróżnienie w I kategorii wiekowej

Alicja Berkowska, klasa V b, II miejsce w II kategorii wiekowej