Aleksander Palemba - uczeń naszej szkoły zajął I miejsce w miejskim konkursie „Dziedzictwo Łukasiewicza - znaczenie ropy naftowej w życiu codziennym” zorganizowanym przez PGNiG, Oddział w Zielonej Górze. Wykonał makietę obrazującą wykorzystanie ropy, od lampy naftowej Ignacego Łukasiewicza do dnia dzisiejszego, w różnych gałęziach przemysłu. Swoją wygraną Olek dał możliwość kolegom i koleżankom z klasy wzięcia udziału w warsztatach w mobilnym laboratorium Fundacji im. I. Łukasiewicza. Uczniowie własnymi siłami, pod okiem fachowców wykonali pachnące ziołowe mydełka i zapoznali się z dokonaniami Łukasiewicza a także wzięli udział w wybuchowych doświadczeniach. Uczniom towarzyszyły: opiekun konkursowy Olka - Iwona Buczacka i wychowawca klasy p. Joanna Michalczuk. 

autor tekstu: Iwona Buczacka