W czwartek 5 października o 8.15 uczniowie klasy III d (wych. Magdalena Kaczmarek) i III e (wych. Agnieszka Barczak) wyruszyli autokarem na wycieczkę edukacyjną do Janowca. Wszyscy czekali na nią z niecierpliwością, gdyż mieli samodzielnie upiec chleb. Pani Jola (właścicielka) powitała nas staropolskim zwyczajem chlebem i solą. Podczas zajęć warsztatowych poznaliśmy rodzaje zbóż, dowiedzieliśmy się, dlaczego chleb jest ważny w naszym życiu i jaka jest jego droga OD ZIARENKA DO BOCHENKA. Z wyrośniętego ciasta żytnio -pszennego każdy formował swoje bochenki. Wcale to nie było łatwe! Panował gwar i śmiech, w pomieszczeniu „fruwała” mąka! Gdy nasze chlebki piekły się w piecu, bawiliśmy się w rytm muzyki oraz ozdabialiśmy drewniane deseczki specjalnymi farbkami i mazakami. Zjedliśmy zupę i naleśniki, i szukaliśmy swoich chlebków, ponieważ upieczone wyglądały inaczej. A jakże były smaczne! Niektórzy jedli już w autokarze. Nasza wyprawa „za chlebem” należała do ciekawych.