Uczennica naszej szkoły Wiktoria Krycka - zawodniczka Klubu Karate Nidan Zielona Góra, została Mistrzynią Świata w karate w organizacji FUDOKAN. Wiktoria wywalczyła złoty medal w kategorii kata.

Kata karate tradycyjnego składają się z serii skoordynowanych i harmonijnych ruchów, które wykonywane są z zachowaniem ustalonej kolejności i określonego rytmu. Każde kata przedstawia wyimaginowaną walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie. Przy ocenie kata sędziowie brali pod uwagę poprawność techniczną ruchów kata, ich kolejność, kontynuację technik, tempo charakterystyczne dla każdego kata i interpretację zastosowania poszczególnych technik kata.

W zawodach, które rozegrano w Stuttgarcie w Niemczech w dniach 1-3 listopada udział wzięło 74 zawodników z Polski, w tym dwójka z Zielonej Góry. Łącznie do rywalizacji przystąpiło ponad 2400 zawodników z 50 krajów. 12-letnia Wiktoria pokonała rywalki z Armenii, Rumuni, Bośni i Hercegowiny, Serbii i Szwajcarii. Startowała z niższym stopniem w karate od swoich rywalek. Wszystkie pojedynki wygrała w stosunku 5:0.

Wiktoria zwycięstwo dedykowała babci, która namówiła ją na wstąpienie do Klubu Nidan. Kolejne mistrzostwa odbędą się w czeskim Brnie w karate-dō już w przyszłym tygodniu.

 Wiktorio, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

/na podstawie NewsLubuski/

foto22
foto77
front