Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND, do którego w tym roku przystąpiło blisko 7 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do konkursu z naszej szkoły przystąpiło 23 uczniów z gimnazjum i siódmej klasy szkoły podstawowej. Najlepszy wynik uzyskała Julia Sarlińska z klasy 7b, zdobyła bowiem 1 miejsce w województwie. Bardzo wysokie lokaty osiągnęli również:
Piotr Szumański (7 miejsce) oraz Martyna Bobowska (13 miejsce).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania, a Julia dodatkowo, nagrodę rzeczową. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na drodze zgłębiania wiedzy języka naszego zachodniego sąsiada.

Opiekunowie:
Agnieszka Rozestwińska
Aneta Sienkiewicz
Joanna Szurowska