Wystartowała rejestracja na 9 edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA.

Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji w terminie: 11-26 września br. Dla uczestników przygotowano 10 000 miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach.
Zajęcia odbędą się z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi. Zajęcia będą prowadzone przez najlepszych trenerów - programistów.

Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność. W trakcie nauki programowania rozwijane są w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzana kreatywność.

Warsztaty odbędą się także w Zielonej Górze przy Al. Niepodległości 16/7, w sobotę 11 września.

W trakcie warsztatów „Koduj z Gigantami – STARCIE GIGANTÓW” różne gry komputerowe zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu, dzięki któremu dowiemy się, która gra komputerowa- według naszych młodych programistów - jest najlepsza na świecie.
Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak:
- tworzenie gier w Scratch
- wyjątkowe przygody w Minecraft
- profesjonalne tworzenie stron internetowych
- projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor
- programy i aplikacje w języku C# oraz Python

Dla wszystkich uczestników przygotowano serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.
W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl 
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=grDjouXEHH4 

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK, włodarze miast oraz Prezydent Miasta Zielona Góra – Janusz Kubicki.
Partnerem społecznym "Koduj z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

WK

"Poznaj Polskę" to nowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, które realizowane jest w ramach programu "Polski Ład". Pilotaż tego przedsięwzięcia rusza już we wrześniu,a chętne szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdu dla dzieci i młodzieży do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.
Ma być to cenna pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej,ale również forma, która ma uatrakcyjnić proces nauczania, m.in.: nauka w unikalnym środowisku edukacyjnym, poszukiwanie śladów historii, eksperymentowanie w centrach nauki. Będzie to też promocja nowoczesnej edukacji patriotycznej.

Dofinansowywane będą wyjazdy organizowane w trakcie zajęć lekcyjnych, czyli od września do czerwca, których program będzie obejmował:
a) w przypadku wycieczki jednodniowej – co najmniej dwa punkty edukacyjne,
b) w przypadku wycieczki dwudniowej – co najmniej cztery punkty edukacyjne,
c) w przypadku wycieczki trzydniowej – co najmniej sześć punktów edukacyjnych.

Wycieczki będą realizowane w ramach 4 obszarów edukacyjnych:
1) Śladami Polskiego Państwa Podziemnego,
2) Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
3) Kultura i dziedzictwo narodowe,
4) Największe osiągnięcia polskiej nauki.

O dotację na zorganizowanie wycieczki mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły publiczne oraz niepubliczne, po odpowiednim złożeniu wniosku.

Przedsięwzięcie jest skierowane dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych (publicznych i niepublicznych) w trzech grupach wiekowych:
I grupa – klasy I-III ze szkół podstawowych,
II grupa – klasy IV-VIII ze szkół podstawowych,
III grupa – szkoły ponadpodstawowe.

Szkoła może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80 proc. planowanych kosztów wycieczki, maksymalnie na:
a) wycieczkę jednodniową – do 5 tys. zł,
b) wycieczkę dwudniową – do 10 tys. zł,
c) wycieczkę trzydniową – do 15 tys. zł.
Pozostałe 20 proc. kosztów wycieczki organ prowadzący będzie finansować z własnych środków.

Środki finansowe przyznane w ramach przedsięwzięcia szkoła będzie mogła przeznaczyć na sfinansowanie kosztów poniesionych na organizację wycieczek, takich jak pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, usługi przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia uczestników wycieczki.

Organy prowadzące szkoły będą mogły składać wnioski od 6 do 30 września br. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na finansowanie przedsięwzięcia w bieżącym roku, a o przyznaniu środków decydować będzie kolejność wpływu do ministerstwa prawidłowo wypełnionych wniosków.
Aby złożyć wniosek o dofinansowanie, nauczyciel zgłasza chęć wyjazdu na szkolną wycieczkę do dyrektora szkoły, który następnie przekazuje to zgłoszenie do organu prowadzącego. Z kolei organ prowadzący wypełnia tzw. formularz ogólny udostępniony w strefie pracownika SIO. Formularz po pozytywnej weryfikacji przez MEiN będzie uzupełniany wnioskami o dofinansowanie wycieczek.

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” będzie realizowane we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, Fundacją Nauk Humanistycznych oraz Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Podmioty te przygotują propozycję punktów edukacyjnych do wycieczek, uwzględniając grupy wiekowe uczniów.

Po wszelką pomoc w związku z organizacją wycieczek i ustaleniu ich programu, można zwrócić się do pana Roberta Ganczara.  

WK

Ostatni konkurs w tym roku szkolnym, odbył się pod melodyjnym hasłem Deutschlalaland A składał się on z trzech etapów:

1. Quiz z wiedzy o Niemczech w formie online na platformie Qiuzziz

2. Karta pracy oraz quiz w www.kahoot.com dotyczące znajomości piosenek niemieckich

3. Przeprowadzenie gry: Deutschland - Memory.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum. W tanecznym rytmie, bez problemów technicznych ani językowych w decydującej rozgrywce zwycięzcami zostali:

w szkole podstawowej

1. miejsce – Jonasz Ratajczak i Lena Daszkiewicz z 8b – uczniowie p. A. Sienkiewicz, 

2. miejsce – Anna Staroń i Aleksandra Spirydowicz z 8b – uczennice p. A. Sienkiewicz, 

3. miejsce – Monika Piela i Pola Grondys z 7b – uczennice p.W. Kaczmarek

w liceum ogólnokształcącym

1. miejsce – Michalina Wiśniewska (2PA) -uczennica p. A. Oniszczuk i Iga Czerniecka (2PD) -

uczennica p.A. Rozestwińskiej

2. miejsce – Anna Jasiewicz (2PC) i Julia Taczała (2PD) – uczennice p.A. Rozestwińskiej, 

3. miejsce – Patrycja Pasek (2LA) i Zuzanna Firlej (2LB) – uczennice p.A. Oniszczuk

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom nie tylko wiedzy i bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego, ale przede wszystkim rewelacyjnego humoru.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Konkurs przygotowały i śpiewająco przeprowadziły: p. Wioletta Kaczmarek i Agnieszka Rozestwińska

Wir wünschen Euch allen schöne Sommerferien!!!

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego na spotkanie organizacyjne z wychowawcami.

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca (środa) o godzinie 17.00.  Ze względu na sytuację epidemiologiczną, prosimy o przybycie do szkoły bez Państwa pociech.

W dniu spotkania zostaną udostępnione listy klas i według nich zostaną Państwo pokierowani do odpowiednich sal:

  • oddział przedszkolny (wychowawcy: Anetta Borucka, Elżbieta Dera) - sala nr 1

  • klasa 1A integracyjna (wychowawca: Magdalena Kaczmarek, nauczyciel wspomagający: Hanna Baraszkiewicz) - sala nr 12

  • klasa 1B (wychowawca: Małgorzata Horanin) - sala nr 23

  • klasa 1D (wychowawca: Jolanta Jagusiak) - sala nr 11 

Spotkanie dla klasy 1C (wychowawca: Agnieszka Barczak) odbędzie  22 czerwca (wtorek ) o godz. 16 w sali nr 2.

Serdecznie zapraszamy:)

Miło nam poinformować, że Oliwia Kozakiewicz z klasy 3a otrzymała wyróżnienie w konkursie pod hasłem "Zielony zawrót głowy" organizowanym przez spółkę GAZ-SYSTEM, odpowiedzialną za budowę gazociągu Baltic Pipe w Polsce. Zadaniem było przygotowanie własnego lasu ukrytego w słoiku.

Gratulujemy Oliwko!

A. Barczak

KOCHANI!!! WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD - POMAGAMY❤️❤️❤️

28-05-2021 LOTERIA FANTOWA!!

Cel: pomoc mamie naszego ucznia w zbiórce funduszy na leczenie. Cały dochód zostanie przekazany dla dzielnej mamy czwórki dzieci💕

KAŻDY LOS WYGRYWA !!!- TO TYLKO 5 ZŁ🙂

Więcej informacji na plakacie.
Chcesz pomóc w inny sposób przyłącz się: poprzez Facebook Dla dzielnej Mamy - licytacje dla Ani lub stronę https://zrzutka.pl/x7t3zw

Wolontariat szkolny

Nasza szkoła włączyła się do akcji „Myślę i jeżdżę trzeźwo” wraz z Biurem Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Zachęcamy do uruchomienia e-booka na naszej stronie internetowej  lub pobrania pliku pdf

Z myślą o naszej Planecie, przy okazji świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi został zorganizowany konkurs fotograficzny pt.: "Zakupy w stylu Zero Waste".

Zachęcamy całą szkolną społeczność do zakupów bez marnowania i generowania odpadów. 🙂

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a pierwsze nagrody zdobyli: Oliwia Kozakiewicz z kl. 3a, Konrad Gedrange z kl. 8c, Zuzanna Hybner z kl. 8c oraz Eliza Żółtańska z kl. 8a. Serdecznie gratulujemy!

Podziękowania również dla Rady Rodziców, która ufundowała nagrody.

Zachęcamy również do zapoznania się z praktycznymi poradami jak realizować inne sfery życia w duchu Zero Waste poprzez odwiedzenie poradnika z poniższego linku: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/zero-waste-na-co-dzien

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej

Konkurs ze znajomości idiomów angielskich ‘English Corner Competition’, który po raz pierwszy został przeprowadzony 8 kwietnia, cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej .Przeznaczony był dla uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej oraz licealistów.

Przez cały semestr uczniowie poznawali idiomy angielskie korzystając z zakładki English Corner utworzonej przez nauczycieli języka angielskiego na stronie internetowej naszej szkoły (Rodzice i uczniowie/Informacje/English Corner lub https://bit.ly/3dQHUMi). Na podstawie tam opublikowanych zestawów skonstruowano test, który był nie lada wyzwaniem dla każdego, ale tych najlepszych było sporo!

Oto lista zwycięzców:

MIEJSCE 1.Pola Bowycz 8c 

MIEJSCE 2. Alicja Dubicka 8a, Oskar Balcerowski 2LA, Adrian Wołkow 2PD 

MIEJSCE 3. Karolina Suchorska 7a, Karolina Barczak 8a, Dawid Latkowski 8a, Joanna Kozica 8c, Jagoda Romejko 8c, Wnęk Paweł 2PD 

Serdecznie gratulujemy !!!

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości,

odpoczynku od zgiełku codzienności,

pogodnego nastroju oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,

życzy

Dyrekcja Szkoły i nauczyciele