Przed nami Boże Narodzenie. To czas  wigilijnej wieczerzy, kolędowania i chwil spędzanych z bliskimi. Tuż przed świętami w naszej Szkole odbywał się „Dzień Anioła”. W tym roku także zapraszamy do odkrywania w sobie dobra i dzielenia się nim tak, jak to możliwe! Każdy może drugiemu coś dać… W każdym jest anielska dusza.
Bądź uważny! Spełniaj swoje marzenia, a przy tym pokaż światu,  jakie dobro jest w Tobie. Masz je w sobie – to pewne!

Przykładem są tu uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w akcji wolontariatu „Kartka dla Seniora”. Poświęcili oni swój czas i talent, by sprawić trochę radości osobom starszym. To już drugie takie obdarowanie w obecnej edycji akcji. Tym razem, w ostatni weekend kartki zostały przekazane do zielonogórskiego oddziału Caritas i zostaną dołączone do paczek dla Seniorów. Aniołki  -  dzięki wielkie, za Waszą pracę 😊

Wiemy też, że wielu uczniów darzyło różnorodną pomocą nie tylko domowników. Zdalna pomoc koleżeńska również się dokonywała. Aniołki, dzięki wielkie! 😊  

Byli także tacy, którym w duszy gra muzyka. Do wspólnego kolędowania przygotowywali się już jakiś czas.

W indywidualnych nagraniach, w swoich domach, udział wzięli:  Bartosz Półchłopek z kl. I D z wychowawczynią - p. Agnieszką Sieczkowską; Adam Haremza z kl. III A z wychowawczynią - p. Agnieszką Barczak oraz następujący uczniowie p. Anny Michalskiej z kl. IVa:  Karolina Goszcz,  Lena Marchewka, Jan Walkowiak i Kacper Żarczyński; z kl. IV b Wiktoria Wimońć – Malinowska, z kl. IV c – Julia Kniotek. Akompaniament p. Anny Michalskiej wzbogacili swoją grą państwo Magdalena (klawisze) i Andrzej (gitara) Kamińscy z córką Hanną (skrzypce).
Pomysłodawcą, reżyserem i montażystą tego projektu była p. Anna Michalska (nauczyciel matematyki i katecheta). Efekt nieoczywistych pasji i zespołowej pracy wszyscy mogą zobaczyć w filmiku.  Aniołki, dzięki wielkie! 😊

Previous Next Play Pause
1

Aby dobro nieść dalej nie trzeba wiele. Odrobinę uważności, „kącik” w uśmiechu, czas i Twój osobisty dar serca. Coś jeszcze? Organizatorzy Dnia Anioła przygotowali kilka propozycji:

1. Pomysły na świąteczne prezenty, które można samodzielnie wykonać: https://laudatosi.caritas.pl/aktualnosci/10-pomyslow-na-prezenty-zero-waste/
 

2. Ekologiczne dania wigilijne (i nie tylko) w duchu zero waste. Dbajmy o naszą planetę także w Święta Bożego Narodzenia  „Jadłospis zawiera gotową listę zakupów, komplet dań na Wigilię, pierwszy i drugi dzień świąt, a przede wszystkim wiele wskazówek na to, jak wykorzystać tzw. resztki!” Więcej: https://laudatosi.caritas.pl/wp-content/uploads/2020/12/Swiateczny-jadlospis.pdf
 

3. Gdyby jednak ktoś przygotował zbyt wiele posiłków – jest ratunek 😉 W Zielonej Górze, przy ul. Moniuszki 35 jest miejsce ratowania żywności przed zniszczeniem.
To Jadłodzielnia.

4. Znajdź swój sposób na wzajemną pomoc. Dziel się dobrem! Podaj dalej…  

Zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2021 życzą
organizatorzy Dnia Anioła oraz Wolontariat klas I-VI