Drodzy Uczniowie!!!! Podejmijcie "Herlitz #ekowyzwanie" !!!

Zadanie polega na wyborze terenu w okolicy Szkoły (lub innego, dowolnego miejsca, które jest zaśmiecone, czy zaniedbane. Dalej - zrobieniu zdjęcia przed akcją, a następnie uporządkowanie miejsca przy użyciu rękawiczek i worków, i ponowne zrobienie zdjęcia z efektami pracy. Szkoły mogą nominować kolejne Szkoły. Super zabawa, fajne nagrody, a przede wszystkim - czysta okolica!!!

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: http://ekowyzwanie.pl/

Jak co roku nasza szkoła dołączyła do miliona organizatorów i uczestników pragnących rozwoju kodowania i myślenia obliczeniowego i przystąpiła do  projektu EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. W ramach tego wydarzenia, pod czujnym okiem nauczycieli informatyki, odbyły się następujące zajęcia:

  • zapisywanie algorytmów w wybranym języku programowania

  • jesienne grzybobranie z ozobotami.

  • rysowanie z kodem, czyli zabawy w programie Scratch.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach i zdobywali certyfikaty CodeWeek.

Europe Code Week

Elwira Sawicka, Grażyna Brzóska

Tradycją ubiegłych lat, uczniowie naszej szkoły włączyli się do tegorocznej akcji „Pola Nadziei”. Celem zbiórki oprócz pozyskiwania funduszy na Zielonogórskie Hospicjum było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na ludzi chorych i cierpiących. Uczniowie SP 22 symbolicznie posadzili żonkile na terenie naszej szkoły, a wszyscy wolontariusze (SP i LO) pełni zapału sprzedawali cebulki żonkili (symbol hospicjum) i uzbierali łącznie 1068,50 gr.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie😊

Opiekunowie:
J. Szymczak, A. Grabska, M. Bobrek-Worchacz, K. Olszewska

Uczniowie i wychowawcy klasy 3A wzięli udział w trzeciej akcji po to, żeby zmieniać klimat w naszym otoczeniu i jednoczyć się wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.  Poza tym sadząc drzewka na terenach zielonych naszej szkoły chcemy upamiętnić wydarzenie, że jesteśmy trzecioklasistami, a po latach, gdy być może sami przyprowadzimy tu swoje dzieci - patrząc na dorodne już drzewa - będziemy pamiętali, kiedy to było i gdzie są nasze „szkolne korzenie”. 

Sadzonki drzew: jarząb pospolity, głóg, lipa, grab pozyskaliśmy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, a przywiózł je dla nas nasz szkolny pan kierowca. DZIĘKUJEMY. 

Wychowawca klasy: Iwona Buczacka 

Nauczyciel wspierający: Alicja Jurkiewicz 

W dniach 4-10 października obchodzony jest na świecie Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej – World Space Week. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzony jest od 2000 roku, aby uczcić wkład badań nad przestrzenią kosmiczną w rozwój ludzkości. W tym roku tematem przewodnim będzie "Kobiety w kosmosie".

Nasza szkoła kolejny raz przyłączy się do tej akcji. Z okazji Tygodnia Kosmosu, w ramach zajęć fizyki, zorganizowane zostaną quizy i konkursy o tematyce astronomicznej. Ogłaszamy również następujące konkursy:

  • Konkurs na plakat "Kobiety w kosmosie" - konkurs skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej,

  • Konkurs na prezentację lub film "Kobiety w kosmosie" - konkurs skierowany do uczniów klas licealnych

Termin składania prac konkursowych 10.11.2021r. po rozstrzygnięciu konkursów odbędą się warsztaty z prezentacją zwycięskich prac i konkurs wiedzy
pt.: „Kobiety w kosmosie” przewidywany termin 21.11.2021r.

O regulamin konkursu pytaj nauczycieli fizyki.

front

16 września uczniowie klasy 4c i 4d bawili się na warsztatach integracyjno-sportowych w Ośrodku Sportu i Rekreacji Bunkier w Świdnicy.

Zabawa była wyśmienita!

Wychowawczynie: Grażyna Brzóska i Elwira Sawicka

Uroczysty apel jak co roku rozpoczął oficjalnie nowy rok szkolny. Dlatego Drodzy uczniowie, życzymy Wam, abyście odnajdywali radość w zdobywaniu wiedzy oraz pasję w dążeniu do wytyczonych celów. Mamy nadzieję, że ten rok wypełniony będzie sukcesami, a zdobyta wiedza przyczyni się do rozwoju Waszych zainteresowań oraz pozwoli zrealizować wszystkie marzenia. Bądźcie odkrywcami i bawcie się nauką!

Nauczycielom zaś życzymy wytrwałości, uśmiechu na twarzy i ogromu satysfakcji wynikającej z tej odpowiedzialnej pracy.

"Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas..."

Dziś nadszedł ten czas, gdy uczniowie klas ósmych żegnają się się z edukacją w szkole podstawowej. Tym razem nie było przemówień, zaproszonych gości, czy występów, ze względu na epidemiologiczne obostrzenia, ale był cały szereg pozytywnych emocji, które wypełniły całą przestrzeń. Pan dyrektor Mariusz Szpakowicz pogratulował wszystkim hartu ducha, odwagi i wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich zamierzeń oraz tych wspaniałych osiągnięć, zwłaszcza w tym tak trudnym okresie. Osoby wyróżniające się w nauce otrzymały z rąk Pana Dyrektora prócz świadectw - nagrody książkowe. Po akademii uczniowie spędzili jeszcze czas ze swoimi wychowawcami: były kwiaty, wspomnienia, smutek przeplatał się z radością:)

Drodzy Ósmoklasiści - Absolwenci Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22,

dziękujemy Wam za ten piękny czas. Jesteśmy z Was bardzo dumni, z tego jakimi dojrzałymi młodymi ludźmi się staliście. Bądźcie pewni, że gdziekolwiek rzuci was los, na pewno doskonale dacie sobie radę. Życzymy Wam, na tej nowej, edukacyjnej drodze - powodzenia, odnalezienia prawdziwych przyjaciół i ludzi, którzy będą dla Was drogowskazami i autorytetami.

Grono Pedagogiczne

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowano także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Organizacja szczepieńhttps://www.gov.pl/.../szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18...

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien?fbclid=IwAR06kuLNdjNuFw3DMK9R2x94YhPKzCZe-5m6n8zcQxXMn5Q5OyOXnAZUE9A#/

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

zgodę rodzica,

kwestionariusz,

kwalifikację lekarza,

szczepienie.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,

II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,

III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna!

szczepimy się

Ponieważ patronem naszej szkoły jest Unia Europejska, to czujemy się zobowiązani do promowania idei zjednoczonej Europy w każdym miejscu i na rożne sposoby. Tym razem Samorząd uczniowski LO wspólnie z punktem EUROPE DIRECT Zielona Góra, przygotował dla uczniów wiele atrakcji. Na każdej przerwie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w Quizie, którego zagadnienia wymagały podstawowej wiedzy o instytucjach Unii Europejskiej, wielkie Koło Fortuny puszczane w ruch losowało pytania związane z jednym z 27 krajów członkowskich, szkolny wróżbita czytał przyszłość z kart i uczył sztuczek karcianych, a sprawność i refleks można było sprawdzić podczas gry w tenisa stołowego. Każdy aktywny uczestnik nagradzany był słodkościami lub drobnymi upominkami. Atmosferze dobrej zabawy i nauki jednocześnie, towarzyszyła też dobra muzyka.


Punkt EUROPE DIRECT Zielona Góra prowadzony przez Lubuski Urząd Wojewódzki działa od 2013 roku. Od maja 2021 roku rozpoczęła się trzecia edycja projektu dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej. Celem sieci informacyjnej EUROPE DIRECT, która funkcjonuje we wszystkich krajach UE, jest przybliżanie mieszkańcom regionów wiedzy na temat integracji UE oraz zachęcenie różnych środowisk lokalnych do włączenia  się w debatę na temat przyszłości Europy.

"Europejskim tygodniem w Ekologu" wznawiamy współpracę z Europa Direct po okresie pandemii i mamy już w planach realizację wielu innych wspólnych zamierzeń.