Na tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia Teatru – Lalka Teatralna” organizowany przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, wpłynęło łącznie 348 prac, wśród nich były prace uczennic naszej szkoły.

Z wielką radością informujemy, że Matylda Sycz  (kl.4a) oraz Alicja Opulska (kl.8b) zdobyły I miejsce, Alicja Gawarecka ( kl.3c) - II miejsce, a Weronika Samborska, Martyna Rutkowska oraz Antonia Walczak (kl.4a) - wyróżnienie.

W tym roku inspiracją do stworzenia wyjątkowych lalek teatralnych były dwie powieści: “Księga dżungli” Rudyarda Kiplinga oraz „Pinokio” Carla Collodiego. Wernisaż i rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29 i 30 września w Hydro(za)gadka. Gratulujemy dziewczynom talentu i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów. /Si/

 zdj.własne i  ze strony: https://portalzachod.pl/konkurs-magia-teatru-lalka-teatralna-rozstrzygniety/