Czas domowej izolacji bywa niełatwy. Wolontariat klas IV-VI pragnie przedstawić garść pomysłów, by nadchodzące dni upływały nam zdrowo i radośnie.  

W przerwie między zajęciami zachęcamy do ciszy. Popołudniami proponujemy zadbać o gimnastykę i relaks bez telefonu, Internetu czy telewizji. Wolny czas fantastycznie wypełnią rodzinne gry (np. szachy, warcaby, bierki, statki, państwa-miasta, kalambury, skojarzenia, domino, 5 sekund, Powiedz to, Hugo, Grzybobranie, Chińczyk, Węże i drabiny, Monopol, Ringo Flamingo, i inne). Dobrym pomysłem może okazać się rozwijanie swoich indywidualnych pasji, czytanie książek lub rysowanie.  

Pomysłowe kanapki i inne twórcze kulinaria mogą rozpromienić twarz nawet najbardziej zmęczonej mamy, a dbałość o odpowiednią ilość snu poprawi samopoczucie całej rodzinie.  Dopiero, kiedy zadbamy o siebie i o dobre relacje z najbliższymi – włączmy się w różne społeczne akcje.
Można np.  
- przygotować kartkę świąteczną dla seniora. Szczegóły inicjatywy: http://www.sp22.ek.zgora.pl/index.php/accordion-1/887-kartka-dla-seniora-kolejna-edycja-akcji-wolontariatu
- wesprzeć zrzutkę na Anię Orłowską: https://dobryklik.pl/ania/zbiorka.php 
- podzielić się żywnością z osobami potrzebującymi (Jadłodzielnia – ul. Moniuszki 35).

W tę wiosnę niech w nas zakwitnie dobro, dobrze wykorzystajmy ten czas! 

thumbnail_image
thumbnail_image2
thumbnail_image3