Miło nam poinformować, że Adam Haremza z klasy IIIa zdobył II miejsce na 30. Festiwalu Piosenki Dziecięcej Legnica online. Gratulujemy!

A. Barczak

201837462_4064776013592078_2819176403174939347_n
Untitled

Bohaterem tygodnia w 3a jest Oliwia, która wraz ze swoją mamą opowiedziała o sobie i o swojej rodzinie. Była to też okazja, by zjeść smaczną pizzę i przygotować upominki dla mam.

A. Barczak

2
3
4
indeks

Na pierwszej stacjonarnej  lekcji chemii klasa 7b badała zachowanie wskaźników w zależności od odczynu roztworu. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia samodzielnie podzieleni na grupy. I dlatego lekcje w szkole są super!

K.Pomazana

thumbnail_IMG_20210520_101617
thumbnail_IMG_20210520_102032
thumbnail_IMG_20210520_102042
thumbnail_IMG_20210520_103040
thumbnail_IMG_20210520_103046
thumbnail_IMG_20210520_103105

Aby godnie świętować pierwszy dzień w szkole po tak dłuuugim czasie zdalnego nauczania, klasa 5a wraz z wychowawcą, zamiast w ławkach, zasiadła przy stolikach lodziarni !!! Był to świetny czas, by przy smacznych lodach porozmawiać, pożartować , a nawet trochę poszaleć! Takie powroty lubi każdy!!!

1621322132078
1621322132085
1621322132090
1621322132094
1621322132099
1621322132103
1621322132105
1621322132108

Zajęcia plastyczne nawet na odległość sprawiają nie tylko wiele radości, ale dają wymierne rezultaty. Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Językowym: "Wielkanocna pocztówka z życzeniami w języku obcym" i zdobyli najwyższe laury!!! Pierwsze miejsce jury konkursu przyznało pracy Julii i Ani Łabanowicz (kl. 6a i 7d i) , drugie miejsce zdobyła Laura Kwiatkowska (kl.7d), a trzecim miejsce wyróżniono pracę ucznia klasy 2c - Dawida Koperwasa!

I jeszcze jedno wyróżnienie: w kategorii praca zbiorowa - Zespół Szkół Ekologicznych zajął drugie miejsce.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie GRATULUJEMY /SI/

Julia i Anna Łabanowicz
Laura Kwiatkowska
Dawid Koperwas  kl.2c
Dawid Koperwas kl.2c

Czas domowej izolacji bywa niełatwy. Wolontariat klas IV-VI pragnie przedstawić garść pomysłów, by nadchodzące dni upływały nam zdrowo i radośnie.

W przerwie między zajęciami zachęcamy do ciszy. Popołudniami proponujemy zadbać o gimnastykę i relaks bez telefonu, Internetu czy telewizji. Wolny czas fantastycznie wypełnią rodzinne gry (np. szachy, warcaby, bierki, statki, państwa-miasta, kalambury, skojarzenia, domino, 5 sekund, Powiedz to, Hugo, Grzybobranie, Chińczyk, Węże i drabiny, Monopol, Ringo Flamingo, i inne). Dobrym pomysłem może okazać się rozwijanie swoich indywidualnych pasji, czytanie książek lub rysowanie.

Pomysłowe kanapki i inne twórcze kulinaria mogą rozpromienić twarz nawet najbardziej zmęczonej mamy, a dbałość o odpowiednią ilość snu poprawi samopoczucie całej rodzinie.  Dopiero, kiedy zadbamy o siebie i o dobre relacje z najbliższymi – włączmy się w różne społeczne akcje.
Można np.
- przygotować kartkę świąteczną dla seniora. Szczegóły inicjatywy: http://www.sp22.ek.zgora.pl/index.php/accordion-1/887-kartka-dla-seniora-kolejna-edycja-akcji-wolontariatu
- wesprzeć zrzutkę na Anię Orłowską: https://dobryklik.pl/ania/zbiorka.php
- podzielić się żywnością z osobami potrzebującymi (Jadłodzielnia – ul. Moniuszki 35).

W tę wiosnę niech w nas zakwitnie dobro, dobrze wykorzystajmy ten czas!

thumbnail_image
thumbnail_image2
thumbnail_image3

Na zdalnych lekcjach plastyki, uczniowie klas szóstych zastanawiali się,  czym różni się rzeźba od płaskorzeźby? Następnie wykonali smakowite dzieła sztuki - zobaczcie sami...

Adas Herchi
Radek Czerpak
Szymon Niciński
Tomek Mazur

Zakończyły się już wszystkie etapy XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki “Rok 2020 rokiem fizyki”, który od wielu lat przyciąga rzesze młodych pasjonatów, w tym z naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów, a tytuł Laurata uzyskało 6 uczniów, a Finalisty - 4 uczniów.

Z wielką dumą informujemy, że tytuł Laureatki tego konkursu otrzymała Zuzanna Szymaniec z kl.8b, natomiast Finalistką została Oliwia Mamczys z kl. 8a. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Od dłuższego czasu konkurs ten odbywa się pod patronatem Lubuski ego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp., z tego powodu na mocy Rozporządzenia MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego[...] Finaliści i Laureaci otrzymują 2 punkty w naborze do szkół średnich. Niech to będzie kolejną zachętą dla wszystkich niezdecydowanych do wzięcia udziału w następnym roku.

Uczennice przygotowywały się pod bacznym okiem p.Elwiry Sawickiej.

GRATULUJEMY!

zdj5
zdj1
zdj4

Zdalne nauczanie nie jest nudne! Na lekcjach plastyki uczniowie klas szóstych umilają sobie czas wykonując figurki o tematyce świątecznej. Tak powstały cudowne dzieła sztuki: renifery, mikołaje, aniołki, bałwanki ….
Wszystkim wyróżnionym artystom – gratuluję!

Jolanta Bryńska

Zosia Łuszczak 6c
Zosia Poznańska 6c
Zuzanna Gabas_6d

W tym trudnym roku każdy krok do przodu jest wielkim osiągnięciem, tym bardzie cieszymy się z informacji, że uczniowie naszej szkoły wywalczyli dwa miejsca w finale XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki SNaFi pt. “Rok 2020 rokiem fizyki". Naszymi reprezentantami są:

Grupa 1

Lider: Mamczys Oliwia 8a

Urbaniak Antoni 8a

Szymaniec Zuzanna 8b

Grupa 2

Lider: Romejko Jagoda 8c

Karłyk Anna 8c

Latos Jagna 8c

Serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za sukcesy w FINALE!!!

snafi